; نشت‌یابی بیش از ۸۵۰ كیلومتر خط لوله در منطقه نه عملیات انتقال گاز
دوشنبه, 25 تير 1403
  • ساعت : ۱۱:۱۵
  • تاريخ :
     ۱۴۰۳/۰۴/۱۹ 
  • تعداد بازدید : 99
  • کد خبر : ۱۱۲۲۹
نشت‌یابی بیش از ۸۵۰ كیلومتر خط لوله در منطقه نه عملیات انتقال گاز
مدیر منطقه نه عملیات انتقال گاز از نشت‌یابی بیش از ۸۵۰ کیلومتر خط لوله انتقال گاز استان‌های گلستان، مازندران و گیلان در سه‌ماهه نخست سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی انتقال گاز ایران، محی‌الدین مفخمی با اعلام این خبر اظهار کرد: باتوجه‌به شرایط جغرافیایی و اقلیمی منطقه و وجود نقاط صعب‌العبور در سه استان شمالی گیلان، گلستان و مازندران، همکاران متعهد و پرتلاش واحد بازرسی فنی منطقه نه عملیات انتقال گاز ۸۶۵ کیلومتر از کل مسیر هزار و ۴۸۳ کیلومتر خط انتقال گاز این منطقه عملیاتی را مورد نشت‌یابی قرار دادند.

وی، با بیان اینکه این عملیات در راستای تحقق اهداف شرکت انتقال گاز در انتقال پاک، ایمن، پایدار و بهره‌ور گاز طبیعی در شمال کشور انجام شده است، افزود: همچنین در سه‌ماهه نخست امسال بیش از ۳۰۰ تجهیز ثابت و دوار و همچنین ۴۲ قلم کالا مورد بازرسی قرار گرفت.

مدیر منطقه نه عملیات انتقال گاز، هدف از انجام عملیات نشت‌یابی را حفظ و افزایش ضریب ایمنی و کاهش خطرهای محیط زیستی اعلام کرد و یادآور شد: نشت‌یابی سبب پایش خطوط لوله انتقال گاز می‌شود و از بروز حوادث ناگوار و هدررفت گاز طبیعی جلوگیری می‌کند.

مفخمی ضمن قدردانی از کارکنان واحد بازرسی فنی، بر لزوم بازرسی‌های مستمر برای تحقق انتقال ایمن، پایدار و بهره‌ور گاز طبیعی تأکید کرد.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.1.9.0
    V6.1.9.0