جمعه, 17 مرداد 1399
  • ساعت : ۱۰:۲۱:۴۷
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۵/۱۲ 
  • کد خبر : ۵۴۵۷
سیستم قطع خودكار شیرهای بین راهی خط دوم سراسری در منطقه پنج عملیات انتقال گاز بومی سازی و بروزرسانی شد
به همت و تلاش واحد تعمیرات شیرهای خودکار معاونت عملیات خطوط لوله منطقه پنج عملیات انتقال گاز، سیستم کنترل قطع خودکار جدیدبومی سازی شده، جهت عمل کننده های شیرهای بین راهی خط دوم سراسری نصب و راه اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی منطقه پنج شرکت انتقال گاز ایران، پیمان خضرایی، سرپرست منطقه، با اعلام این خبر افزود: با توجه به قدمت عمل کننده های یاد شده  و محدودیت های موجود تحریم در تأمین قطعات یدکی و مشکلات و معایبی که مشاهده گردیده بود، با همکاری بخش خصوصی نسبت به باز طراحی و بومی سازی سیستم کنترل عمل کننده  اقدام گردید.
خضرایی با اشاره به مزایای سیستم های کنترل جدید، تصریح کرد: دارا بودن بازه دقت و تنظیم بالاتر، طراحی جدید و اطمینان از تامین قطعات یدکی در کشور با توجه به بومی سازی آن، کاهش تعمیرات و خطای عملکرد سیستم به تناسب کاهش تعداد قطعات ابزار دقیقی، حذف رگولاتور و تبدیل کل برد کنترل سیستم به قطعات فشار بالا، افزایش اطمینان از صحت کارکرد سیستم قطع خودکار و بهبود سیستم فیلتراسیون با طراحی فیلتر جدید از مزایای سیستم جدید است.
خضرایی در ادامه افزود: قدمت خط دوم سراسری و تجهیزات حدود 50 سال می باشد و عمل کننده های آن، اولین سری از عمل کننده ها می باشد که ساخت کشورهای خارجی است و بعنوان محرک و کنترل کننده شیر های 56 اینچ توپی روی این خط نصب و بهره برداری شده که به روز رسانی گردید.
وی اضافه نمود: این سیستم جدید جهت 8 عدد شیر بین راهی 56 اینچ مسیر خط دوم سراسری نصب و در سرویس بوده و عملکرد آنها مطلوب و رضایت بخش است.
ایشان در پایان از کارکنان منطقه پنج عملیات انتقال گاز به جهت تلاش علمی و عملی در بهبود شاخص های عملکرد موفق سازمان، تشکر و  تقدیر به عمل آورد.
منطقه پنج عملیات انتقال گاز با برخورداری از خطوط لوله فشار قوی و  تاسیسات تقویت فشار گاز وظیفه انتقال حدود 75 درصد گاز تولیدی کشور را در گستره ای به وسعت استان هاي فارس، كهكيلويه و بوير احمد، بخش هایی ازاستان های بوشهر و یزد را عهده دار می باشد.