پنج‌شنبه, 10 مهر 1399
  • ساعت : ۹:۱۹:۲
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ 
  • کد خبر : ۵۶۶۹
افزایش ضریب ایمنی انتقال گاز با جابجایی شیرخانه خط لوله مارون گندمكار در منطقه یك عملیات انتقال گاز
به گزارش روابط عمومی منطقه یک عملیات انتقال گاز، ابوالفضل ظهیری، مدیر منطقه: در راستای بالا بردن ضریب ایمنی بر روی خط لوله مارون گندمکار، عملیات جابه جایی شیرخانه مذکور در کوتاهترین زمان ممکن با موفقیت به پایان رسید.

مدیر منطقه یک با اعلام این خبر عنوان کرد: باعنایت به آبگیر بودن محوطه شیرخانه از ابتدای فصل بارندگی و عدم دسترسی کارکنان در مواقع ضروری، عملیات جابه جایی شیرخانه مارون گندمکار پس از طراحی و تهیه نقشه و تایید آن از سوی واحد مهندسی در دستور کار بهره برداری خطوط لوله بیدبلند و عملیات ساختمانی خط لوله منطقه یک عملیات انتقال گاز قرار گرفت. 
وی  در ادامه افزود: علاوه بر جمع شدن آب در محوطه اطراف شیرخانه و عدم امکان تردد کارکنان خط لوله، با توجه به موقعیت خاص شیرخانه در پایه کوه (بواسطه نزدیک بودن به جاده و قرار داشتن تعدادی خانه در اطراف شیرخانه) منطقه یک عملیات انتقال گاز عهده دار گردید در راستای مسئولیت های اجتماعی، امنیت خانه های همجوار را تأمین نماید. 
ایشان ضمن تشکر از کلیه عوامل درگیر در این عملیات اظهار داشت: عملیات جابه جایی شیرخانه مارون گندمکار پس از تهیه متریال، تست لوله، ساخت و نصب مدار بای پاس در تاریخ 99/6/17 با هماهنگی ارسال گاز و گاز استان خوزستان، در کمترین زمان ممکن، بدون قطع گاز مصرف کنندگان طی 17 ساعت به اتمام رسید. 
شایان ذکر است، در این عملیات مقدار 2000 متر مکعب خاکبرداری، تعداد 26 سرجوش 4 اینچ، 4 سرجوش 2 اینچ و 8 سرجوش 10 اینچ با تایید بازرسی فنی منطقه و با رعایت الزامات بهداشتی انجام گردید. 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.6.6.0