سه‌شنبه, 19 اسفند 1399
  • ساعت : ۱۰:۴۰:۲۳
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ 
  • کد خبر : ۶۴۴۹
تعمیرات گسترده حفاظت از زنگ خطوط لوله در منطقه پنج عملیات انتقال گاز انجام شد
تعمیرات گسترده نقاط اندازه گیری پتانسیل حفاظتی لوله نسبت به خاک (Test point) در سیستم حفاظت از زنگ خطوط لوله منطقه پنج عملیات انتقال گاز پایان یافت.

به گزارش روابط عمومی منطقه پنج شرکت انتقال گاز ایران، پیمان خضرایی، مدیر منطقه، با اعلام این خبر افزود: این عملیات به منظور امکان انجام عملیات اندازه گیری فصلی و پایش وضعیت حفاظت کاتدی به صورت ویژه در دستور کار مراکز بهره برداری خطوط لوله شیراز، جهرم و نورآباد قرار گرفت.

خضرائی ادامه داد: با توجه به گستردگی خطوط تحت پوشش و همچنین آسیب‌های زیاد کابل و مارکر ها، در مجموع تعداد 163 تست پوینت مارکرTPM  در خطوط 2 و 3و 8 و 10 سراسری و برخی خطوط فرعی مورد تعمیر و بازسازی و یا نوسازی شد.

مدیر منطقه پنج عملیات انتقال گاز با اشاره به فعالیت‌های صورت گرفته، تصریح کرد: ترمیم شماره مارکرها و محل استقرار آن بر روی backfill خطوط سراسری، انجام جوشکاری مورد نیاز مارکرها و رفع عیوب مکانیکال، از جمله فعالیت‌های صورت پذیرفته می باشد.

وی همچنین گفت: کابل کشی و نصب اتصالات مرتبط، انجام عملیات cad weld  و اتصال کابل به سطح لوله، حفاری و جانمائی مارکر و باند باکس معیوب، کابل کشی درون مارکرهای نصب شده در مسیر خط انتقال نیز انجام شده است.

پیمان خضرایی بیان داشت: آسیب‌های وارد آمده به تجهیزات و سرمایه های ملی در خطوط انتقال گاز عمدتاً از طرف متجاوزین به حریم خطوط انتقال گاز ، سارقین و ... ایجاد می شود که در این عرصه نیازمند همدلی مردمی و ارگان‌ها و دستگاه های مرتبط برای صیانت از حریم و تجهیزات و سرمایه‌های ملی می باشیم.

وی در پایان از تمامی کارکنان واحد تعمیرات برق و کنترل خوردگی منطقه، پرسنل مراکز بهره برداری شیراز، جهرم، نورآباد و  آباده به جهت تلاش در این عملیات، تشکر و  تقدیر به عمل آورد.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.14.0
    V5.7.14.0