دوشنبه, 30 فروردين 1400
  • ساعت : ۱۴:۲۵:۱۴
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ 
  • کد خبر : ۶۵۹۰
صرفه جویی اقتصادی با تعمیر شیرهای اسقاطی در منطقه 4 عملیات انتقال گاز
مدیر منطقه چهار عملیات انتقال گاز از تعمیر 63 شیر اسقاطی بين راهي گاز با 14 میلیارد ریال صرفه جویی اقتصادی در سال 99 خبر داد.

به گزارش روابط عمومي منطقه چهار عملیات انتقال گاز ايران، محمد كامل مدیر این منطقه ضمن تشکر از تلاش و کوشش کارشناسان متخصص منطقه، گفت: این کار تخصصی، در شرایط سخت تحریم‌های ظالمانه روزافزون و همچنین پاندمی و همه‌گیری کرونا با رعایت تمامی دستورالعمل‌های HSE و پروتکل‌های بهداشتی به‌صورت 100 درصد بومی و توسط همكاران متخصص منطقه به اتمام رسید.

کامل با اشاره به ثمرات اجرای این طرح در حوزه‌های پدافند غیرعامل و خوداتكايي به ‌صورت تخصصی ادامه داد: با توجه به نداشتن سازمان مصوب جهت كارگاه تعميرات شيرهای معیوب در منطقه چهار عمليات انتقال گاز در طي ساليان گذشته، پروسه تعميرات شيرهای معیوب تا سال قبل بصورت محدود و از طريق برون سپاري و استفاده از توانمندي كارگاه‌ها و شركت‌هاي موجود در سطح شهر و در مواردي در ساير نقاط كشور انجام مي گرديد، اما با تلاش و همت كاركنان منطقه، تعمير63 عدد از شیرهای اسقاطی در سایزهای مختلف، توسط پتانسيل داخلي منطقه به اتمام رسید.

وی افزود: بسیاری از این شیرها به‌علت خاص و کمیاب بودن قطعات و عدم وجود در بازار داخلي و معضلات بازارهاي خارجي به علت تحريم و جايگزيني با شيرهاي نو، بدون استفاده مانده بودند که با اجرای این طرح و با نگرش و شعار "تعمير به جاي تعويض"، علاوه بر رفع تنگناهای عملیاتی موجود، بیش از چهارده میلیارد ریال صرفه‌جویی نیز به همراه داشته است.

مدیر منطقه چهار عملیات انتقال گاز با بیان این‌که در کل این پروژه 63 شیر تعمیر و به چرخه تولید بازگشتند، اظهار داشت: این شیرها در سایزهای 2 تا 16 اینچ و پس از طی مراحل و تست‌های مختلف توسط بازرسی فنی منطقه، در قسمت‌های مختلف خطوط لوله استفاده خواهند شد.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.14.0
    V5.7.14.0