يکشنبه, 11 خرداد 1399
  • ساعت : ۱۱:۱:۹
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۸/۲۷ 
  • کد خبر : ۲۹۱۶
برگزاری سمینار و مانور پدافند غیرعامل در منطقه یك عملیات انتقال گاز ایران
سمینار پدافند غیرعامل با حضور اساتید مجرب پدافند غیرعامل و مدیریت بحران استان خوزستان در منطقه یک عملیات برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی منطقه یک عملیات انتقال گاز ایران، سمینار پدافند غیرعامل با حضور بهمئی از پدافند غیرعامل و مرعشی از مدیریت بحران استان خوزستان به همراه هیأت رییسه و مسئولین منطقه در خصوص تنوع و شناسایی تهدیدات با ذکر مثال هایی از تهدیدات خطوط لوله و تأسیسات منطقه برگزار گردید.
بهمئی با تأکید بر شناسایی ریسک ها در حوزه انتقال گاز، سرمایه گذاری در خصوص پدافند غیر عامل با توجه به حوادث و خسارات در صنعت نفت و گاز را حائز اهمیت شمرد و فرمایشات مقام معظم رهبری مدظله العالی در رابطه با ابقای فرهنگ پدافند غیر عامل در کشور را یادآوری نمود.
در ادامه ، مرعشی ضمن اشاره به تاریخچه ساختار مدیریت بحران کشور از سال 1365 تاکنون، در رابطه با بحران ها، خسارت های انسانی و زیرساختی و همچنین آمار تلفات جانی که در اثر بلایای طبیعی بوجود می آیند، مطالبی را ارایه کرد.
در پایان پتانسیل های خطر پذیری، شرایط اضطراری و حوادث غیر مترقبه طبیعی استان خوزستان از قبیل سرمازدگی، فرسایش خاک، دگرشکلی سواحل، آلودگی آب و محیط، نفوذ و پیشروی آب دریا، خود سوزی جنگل ها، نوسانات زمین، موقعیت گسل ها، زلزله، گرد و غبار و .... مورد بحث و بررسی قرار گرفت و با توجه به بافت های فرسوده استان درباره موقعیت مناطق امن پیشنهاداتی جهت گسترش شهرها و همچنین انجام کارهای عملیاتی مناطق گاز و نفت نیز مواردی مطرح گردید.
مدیر منطقه یک عملیات همچنین از برگزاری طرح رزمایش عملیات خرابکارانه با محوریت و همکاری بسیج پایگاه مقاومت شهید مصطفوی در اداره ارتباطات و فن آوری اطلاعات منطقه خبر داد افزود: 
در این مانور عملیات بمب گذاری ساختمان IT منطقه توسط نیروهای حراستی شناسایی و بوسیله عوامل خنثی سازی بمب با همکاری بسیجیان منطقه خنثی گردید و در پایان با برگزاری جلسه پدافند غیر عامل، نقاط قوت و قابل بهبود این مانور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.6.6.0