يکشنبه, 10 مرداد 1400
عنوان گروه خبري / اخبار تخصصی .
  • ساعت : ۷:۲۱:۳۱
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ 
  • کد خبر : ۶۸۱۲
پیاده سازی سیستم بهای تمام شده ABC از الزامات قانونی در توسعه پایدار است
مدير عامل شركت انتقال گازایران بر ضرورت پياده سازي سيستم ABC جهت بررسي مديريت بهاي تمام شده و آگاهي از هزينه هاي انتقال و خدمات در تمامي مناطق عملياتي تاكيد كرد.

به گزارش روابط عمومي شركت انتقال گاز ایران، جلسه بهای تمام شده با حضور مدیرعامل، اعضای هیات رئیسه شرکت انتقال گاز و مدیران و هیات رئیسه مناطق عملیاتی بصورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.


در این جلسه مهدی جمشیدی دانا مدیر عامل این شرکت، با بیان اینکه بر اساس الزامات قانونی از جمله برنامه ششم توسعه، قوانین بودجه و در راستای اصل 44 قانون اساسی، ملزم به اجرای سیستم بهای تمام شده و بودجه بندی بر مبنای فعالیت هستیم، گفت: در شرکت انتقال گاز ایران، سیستم ABC از سال 97 شروع و در سال 1399 بصورت اجرایی در ستاد و مناطق مستقر شده است.


جمشيدي دانا ادامه داد: مدیریت هزینه ها عبارت از نوعی سیستم برنامه ریزی و کنترل به منظوراندازه‌گیری بهای تمام شده منابع صرف شده برای انجام فعالیت های اصلی سازمان است.


مدیر عامل شرکت انتقال گاز افزود: آگاهي از بهای تمام شده فعالیت ها، ضمن رفع ابهامات موجود، اين اطمينان را در عوامل توليد و خدمات بوجود مي آورد تا با حذف فعالیت‌هایی که هزینه انتقال گاز را افزایش می دهد، گام‌هاي مطمئن تري در تداوم فعاليتها و مدیریت هزینه ها برداشته شود.
وی تخصیص هزینه های شرکت به طور مطلوب تر، تعیین بهای تمام شده محصولات به طور منطقی و دقیق، برنامه ریزی فعالیت ها در آینده، مدیریت و ارزیابی صحیح فعالیت مدیران و استفاده بهینه از منابع موجود را از دیگر مزایای استقرار این سیستم برشمرد.
جمشيدي دانا با اشاره به اینکه بهای تمام شده انتقال گاز در راستای اهداف و موضوعات استراتژیک شرکت خواهد بود، اظهار داشت: بكارگيري اين روش هزينه يابي، مي تواند به كاهش هزينه ها از طريق حذف فعاليتهاي بدون ارزش افزوده و غير سودمند و يا يافتن راههاي جديد و اقتصادي براي انجام فعاليتهاي با ارزش و اثربخش  منجر شود.


مدير عامل شركت انتقال گاز بیان داشت: لازم است با همفكري و توانمندي همديگر سيستم Abc را بصورت كيفي تر در سازمان پياده سازي نماييم و پشتيبان آن باشيم چرا كه بحث پشتيباني بسيار مهم بوده و بايد با هم افزايي و همدلي در پياده سازي اين سيستم پيش گام باشيم و در جايي كه به پيمانكار نياز باشد بايد از توانايي پيمانكار استفاده نماييم.


وي تاكيد كرد: بايد به سيستم بهاي تمام شده Abc بعنوان يك الزام نگريست و تمامي مناطق عملياتي بر اساس اين سيستم حركت كنند و اين امر راهكاري مناسب براي مديريت دارايي هاي فيزيكي و محاسبه كيفي انضباط مالي سازمان است.


جمشیدی دانا تصریح نمود: استقرار این سیستم در راستای شناسایی و حذف هزینه های بدون ارزش افزوده، تعیین کارایی و اثربخشی همه فعالیتهای اصلی سازمان، شناسایی و اندازه گیری فعالیت های جدید جهت بهبود عملکرد سازمان و تصمیمات آینده سازمان موثر و مفید خواهد بود.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.14.0
    V5.7.14.0